لرزش چشم من به صورت مادرزادی بوده. زمانی که بچه بودم خیلی لرزش شدید بوده. اما الان که 26 سالمه از شدتش خیلی کم شده و شاید هر کسی متوجه ش نشه اما همچنان هست.

به عنوان کسی که لرزش چشم داره باید خدمتتون عرض کنم کسی که لرزش چشم یا نیستاگموس داره به هیچ عنوان اطراف رو متحرک نمیبینه. حتی وقتی داره چشم های خودشو توی آینه میبینه اون لرزش رو متوجه نمیشه و کاملا چشم هاشو مثل یه چشم عادی، توی آینه ثابت میبینه. تنها راهی که میتونه ببینه لرزش رو اینه که از چشمش با گوشی فیلم بگیره و ببینه.

من وقتی بچه بودم میرفتم خونه دوستم خواهر کوچیکش همیشه بهم میگفت تو چرا چشمات اینجوریه. من نمیفهمیدم چجوریه منظورش. کم کم توی عکسا دقت کردم دیدم مثل لوچا میوفتم. باور کنین تا سالها فکر میکردم انحراف چشم دارم. هر طوری بود که توی آینه هم خودمو لوچ میدیدم بعضی وقتا. و کشف کرده بودم اگه فلان کارو بکنم لوچ نمیشم. و بدین ترتییب تصورم تا سالها غلط بود! و اینجوری بود که حدودا از دوم راهنمایی اعتماد بنفسم افت شدید پیدا کرد و تا 20 سالگی کم کم بهبود پیدا کرد و فهمیدم قضیه چیه و اصلا پذیرفتمش و باهاش مشکلی ندارم.

الان تنها مشکلم ضعیف بودن چشمه.

در مورد من دیدم تا حدیه که برای گواهینامه 25 صدم کم دارم.

یادمه سال 88 بهم گفتن میتونی عمل کنی ولی من دست نزدم. چون هم پول نداشتیم هم میترسیدم. هم دکتر اصلیم بهم گفته بود تا سالگی خیلی بهتر میشه و چشماتو دستکاری نکن الکی.

اما الان دو سه تا دکتر خوب رفتم اخیرا بهم تاکید کردن به هیچ عنوان عمل نکنم. یکیشون بهم میگفت تو رنگارو میبینی؟! یا آخری، میگفت با توجه به اینکه یه قسمت از شبکیه رو نداری بازم خوبه دیدت. و میگن باید با همین بسازی مگر اینکه درمان جدیدی براش بیاد. در کل که وضعیت چشم هر کس فرق داره. من ظاهرا شبکیه ام مشکل داره. دیگه باید با همین دید کنار بیام. و خداروشکر بابت همین دیدم.

مث اینکه ماهیچه های چشمو عمل میکنن لرزش کمتر میشه.

کساییکه مشکل زالی یا آلبینیسم هم دارن لرزش هم دارن و دیدشون خیلی کمتره به نسبت کساییکه فقط لرزش چشم دارن.

اینا چیزاییه که دوست دارم به همه بگم اما نمیشه. دوست دارم دوستام سوال کنن و بدونن اما نمیکنن. گاهی خودم براشون قسمتای مهمشو میگم. خلاصه گفتم بیام اینارو یه جا خالی کنم شاید کسی هم استفاده کرد.

لرزش چشم باعث متحرک دیدن اطراف نمی‌شود

چشم ,لرزش ,هم ,کم ,بهم ,توی ,لرزش چشم ,توی آینه ,دوست دارم ,لرزش رو ,تا سالها

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

elec2020 پزشکی و بهداشتی آموزش مطالب رستورانی انتشار کتاب جوزم|جوزم کفپوش چوبی طفل کبیر مزون مُدینه طراحی و دوخت انواع لباس مجلسی و عروس سلامت فروش و پخش عمده نوشت افزار سیاوش صدری